تبلیغات
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد - نوزدهمین جشنواره قصه گویی، مقاله نویسی و داستان نویسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

نوزدهمین جشنواره قصه گویی،

مقاله نویسی و داستان نویسی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید:


قدمت و استمرار قصه گویی، نشانگر پیوند آن با ذات بشری است و می تواند به بهترین شکل پاسخگوی نیاز وی در زمینه های معنوی باشد. این امر در مورد کودکان که از فطرت زلال و شفاف تری برخوردار هستند بیشتر صدق می کند. از سوی دیگر، قصه گویی ابزاری مهم و عامل مؤثر در پرورش فکر و خلاقیت و افزایش مهارت های اجتماعی در سنین کودکی است. این تأثیر با نظر به آموزش غیر مستقیمی که در بطن هر قصه نهفته است آشکار می شود.

با توجه به اهمیت و نقش مؤثر قصه گویی در انتقال مفاهیم آموزشی تربیتی به کودکان و نوجوانان به منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل، رویکرد نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی را بر بسیج همگانی نیروهای استانی و تعامل با دیگر نهاد های فرهنگی استان و استفاده از ظرفیت های موجود می باشد.

 

الف: هدف کلی

توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی به عنوان واسطه تربیتی

 

ب: اهداف جزئی

-         ارتقای کمی و کیفی فعالیت های قصه گویی در مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور؛

-         ایجاد زمینه لازم برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و مؤثر میان قصه گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید حوزه قصه و قصه گویی؛

-         ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان به واسطه قصه گویی.

 

-        ج: بخش های جشنواره

-         بخش اول: قصه گویی

-         بخش دوم: مقاله نویسی (سمینار قصه گویی)

-         بخش سوم: داستان نویسی رضوی

 

جهت دریافت فایل شیوه نامه جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به سایت kanoonnews.ir مراجعه نمایید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه استان با شماره 32240994-038 تماس حاصل نمایید.تاریخ : شنبه 20 شهریور 1395 | 09:18 ق.ظ | نویسنده : ارشاد شهرکرد | نظرات