تبلیغات
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد - اعلام فراخوان دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست:

اعلام فراخوان دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست


جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید:


مشاور رییس سازمان و سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست با بیان اینکه دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با هدف شناسایی استعدادهای زیست محیطی که در زمینه های مختلفی چون اطلاع رسانی، پژوهش، اکتشافات و اختراعات زیست محیطی و فعالیتهای اجتماعی انجام می شود.گفت: واجدین شرایط با مراجعه به پورتال سازمان حفاظت محیط زیست می توانند نسبت به تکمیل و ارسال مستندات اقدام کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، صدر الدین علیپور با اشاره به اینکه بروز بحران های محیط زیستی در سال های اخیر انسان را بر آن داشته تا با تکیه بر علم، فناوری، ظرفیت جوامع بومی و مشارکت مردمی در راستای کاهش و رفع مسایل به وجود آمده گام بردارد، گفت:  از این رو انجام هر گونه اقدامی که سبب افزایش آگاهی و ایجاد انگیزه برای حفظ محیطزیست شود بسیار مهم و موثر خواهد بود.
وی تصریح کرد: به منظور افزایش مشارکت همگانی در حفاظت از محیط زیست این سازمان از سال 1379 اقدام به برگزاری جایزه ملی محیط زیست کرده و با استناد به ماده 46 آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و مصوبه مورخ 23/10/77 شورایعالی حفاظت محیط زیست از فعالیتهای ارزنده افراد حقیقی و حقوقی حافظ محیط زیست قدردانی می کند.
علیپور در ادامه به محورهای مصوب برای دریافت جایزه ملی محیطزیست اشاره کرد و گفت:  ابداعات، اختراعات و طرحهای بارز در جهت جلوگیری از آلودگی یا تخریب محیط زیست، خلاقیتها و ابتکارات بارزی که موجب کاهش موثر هزینه های جلوگیری از آلودگی و تخریب وسیع می شود، ارایه طرحها و پروژههای کاربردی و قابل اجرا که موجب نجات گونه های کمیاب و در معرض خطر گیاهی و جانوری جلوگیری کند، از جمله محور های دریافت جایزه ملی محیط زیست است.
وی همچنین مطالعات و تحقیقات علمی ارزشمند و موثر در زمینه پیشگیری از آلودگی و تخریب محیطزیست و زیست محیطی جامعه و ترویج فرهنگ محیط زیستی در سطح وسیع و فراگیر، اعطاء کمکهای قابل توجه و ایجاد امکانات موثر مادی و معنوی برای حفظ محیطزیست. یافتن شیوه های جدید و موثر برای حفظ محیط زیست، ارایه خدمات ارزنده و فعالیتهای برجسته و نتیجه بخش در مورد ارتقاء سطح دانش و بینش، فداکاری و از خودگذشتگی و تلاش بیش از حد انتظار به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناشی از بروز بحرانهای زیست محیطی و ممانعت از به خطر افتادن سلامت مردم در این مواقع از دیگر محور های مصوب دریافت جایزه ملی محیط زیست است.
مشاور رییس سازمان و سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست یاد آور شد: متقاضیان می بایست مدارک لازم را حداکثر تا تاریخ 95/11/15 به دبیرخانه علمی جایزه ملی محیطزیست ارسال کنند.
گفتنی است، متقاضیان آثار خود را  به آدرس دبیرخانه علمی جایزه ملی محیط زیست: بزرگراه شهید حکیم، بین شیخ فضل ا... نوری و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان، سازمان حفاظت علمی جایزه ملی محیطزیست، تلفن: 42781081 و دورنگار 88233371 . محیطزیست، معاونت آموزش و پژوهش، دفتر پژوهش و توسعه فناوریهای محیطزیست، دبیرخانه ارسال کنند.تاریخ : شنبه 11 دی 1395 | 09:16 ق.ظ | نویسنده : ارشاد شهرکرد | نظرات