تبلیغات
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد - سومین جشنواره استانی و سی و نهمین جشنواره کشوری مد و لباس استان مرکزی:

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و سی ونهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در این استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، «مهدی حقیقی» با اعلام این خبر افزود: این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی، ارج نهادن، تبیین و ترویج الگو های بومی و ملی، هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و همچنین ترغیب مردم به پرهیز انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه برگزار می شود.

وی زمینه سازی برای کشف ظهور استعداد ها و خلاقیت های نو مرتبط با پوشاک اسلامی و ایرانی، ترویج طرح های ملی مناسب با سلیقه و در خور شان والای جامعه بر اساس سبک زندگی اسلامی، معرفی نمونه طرح های مد و لباس متناسب با فصل ها و شاخصه های تاریخی، بومی و سنتی استان بر اساس استاندارد های اسلامی، شناسایی، معرفی و تاکید بر ویژگی های لباس های سنتی و بومی و به کارگیری آن در طرح های نوین، آشنا کردن جامعه مخاطب با طرح های اصیل فراموش شده در پوشاک اسلامی ایرانی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی و شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه پوشاک اسلامی و ایرانی را از مهمترین اهداف این جشنواره برشمرد.

 حقیقی با بیان اینکه این جشنواره با موضوع طراحی و دوخت در حوزه پوشاک بانوان با موضوعیت مانتو فرم «اجتماع» برگزار می شود تصریح کرد: این جشنواره در ٢ بخش که شامل طراحی مانتو فرم اجتماع و مجلسی و بخش دیگر آن بخش دوخت مانتو فرم اجتماع و مجلسی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار را تا٥ اسفند ماه ٩٥ اعلام کرد و افزود: مراسم اختتامیه جشنواره ١٩اسفندماه سالجاری  در فرهنگسرای آیینه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر طراح می‌تواند با ارائه ٧ اثر در جشنواره شرکت کند، گفت: برای کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به بخش نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت صادر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره و نمایشگاه برای کلیه طراحان، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و فرهیختگان آزاد خواهد بود خاطرنشان کرد: میزان خلاقیت، نوآوری و ابتکار در طرح و تناسب زنگ و استفاده از المان های بومی و سنتی اسلامی ایرانی استان، میزان تطابق با شاخصه های فرهنگ عمومی و کلیات شئونات اسلامی ایرانی لباس، توان و قابلیت تولید انبوه و ورود به بازارهای تجاری با ملاحظه قیمت های مناسب، ارائه و تحویل ملحقات و ملزومات لباس و بررسی آثار منوط به رسیدن حد نصاب در هریک از بخش ها از معیارهای مهم داوری در این جشنواره خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مراجعه نمایید.تاریخ : شنبه 30 بهمن 1395 | 09:59 ق.ظ | نویسنده : ارشاد شهرکرد | نظرات